Zaznacz stronę
Fryzjer Katowice, Cyrulik Śląski - golenie brzytwą, strzyżenie, farbowanie, koloryzacja

Kim jesteśmy

Patrząc na rynek przesycony ultranowoczesnymi salonami piękności lub zakładami fryzjerskimi rodem z lat 80-tych, naszym zamysłem było stworzenie miejsca na mapie regionu, w którym rządzą wartości kultury śląskiej: fach, solidność i gościnność. Idąc z duchem czasu, korzystamy z najnowszych kosmetyków najwyższej jakości, jednocześnie powracając do korzeni i oferując zabiegi oparte na własnych wyrobach przygotowywanych z naturalnych i ekologicznych składników.

Siła płynąca z wieloletniego doświadczenia założycielki, nie tylko stylistki, ale również egzaminatora izby rzemieślniczej i nauczycielki fryzjerów, została wsparta przez świeże spojrzenie młodej kadry, co czyni Cyrulika Śląskiego rodzinnym przedsięwzięciem. Rodzinna jest również atmosfera, która panuje w oryginalnie zaprojektowanym wnętrzu, nawiązującym do konwencji buduaru, a przy tym kryjącym elementy śląskiego folkloru.

Kim był Cyrulik?

Osobę cyrulika lub inaczej – balwierza, można krótko zdefiniować jako fryzjera minionych wieków, chociaż jego umiejętności obejmowały nie tylko tajniki sztuki fryzjerskiej, ale także powszechne wówczas zabiegi medyczne. Kto by pomyślał,że fryzjer przeszłości zajmował się również tak odpowiedzialnymi czynnościami jak podstawowe zabiegi dentystyczne, czy puszczanie krwi. Ponieważ puszczanie krwi było uważane za lekarstwo na wszystkie możliwe dolegliwości, można uznać, że cyrulik – mistrz w swoim fachu – był odpowiedzialny nie tylko za wygląd, ale też za zdrowie swoich klientów. Golenie brzytwą, strzyżenie i inne zabiegi kosmetyczne - fryzjer Katowice, Cyrulik Śląski

Pin It on Pinterest

Share This